pondelok 3. decembra 2012

Kto je v pozadi strany SMER

Juraj Široký spoluzakladal Harvardské investičné fondy, ktorých činnosť dnes preveruje polícia. Pôsobí v orgánoch 14 firiem, od stavebníctva cez nehnuteľnosti až po IT biznis. 

Vladimír Poór zbohatol v ére mečiarovskej privatizácie, polícia ho stíhala v kauze tunelovanie Nafty Gbely. Pôsobí v orgánoch 20 firiem, od futbalu cez farmáciu až po železničnú dopravu. 

Jozef Brhel bol poslancom, neskôr štátnym tajomníkom ministerstva hospodárstva za HZDS. Známe sú jeho dobré vzťahy s Ivanom Lexom. Podniká s informačnými technológiami, kde chce táto vláda vynaložiť 40 miliárd korún. 

Milan Fiľo je známy dobrými vzťahmi s premiérom Ficom, sprevádzal ho aj na viacerých zahraničných cestách. Sústreďuje sa najmä na papierenský priemysel, v Čechách vlastní sieť bankomatov, podiely má aj v médiách. 

Ivan Kiňo bol poslancom HZDS a prezidentom Slovenskej sporiteľne. Figuroval takmer v dvoch desiatkach firiem, od bankovníctva až po audítorskú činnosť. 

Ján Gabriel bol poslancom HZDS a prezidentom VÚB. Pôsobil takmer v dvoch desiatkach firiem, podnikal aj s Kiňom, Poórom a Fiľom. 

Andrej Babiš je silným hráčom v chemickom priemysle a potravinárstve. Pred voľbami obvinil Fico Fedora Flašíka, že si nechal niekoľkomiliónový sponzorský dar od Babiša. Ten sa od kauzy dištancoval. 

Miroslav Výboh obchoduje so zbraňami. Tento rok bol s Ficom dohodovať kontrakty v Líbyi a Moskve, jeho spoločník bol v Izraeli. 

Jozef Kopecký podniká najmä v stavebníctve. Za tejto vlády dostáva jednu zákazku za druhou. V roku 2001 daroval Smeru dvestotisíc korún. Počas volieb v roku 2002 bol aj v centrále strany. 

Tomáš Chrenek vlastní oceliarske firmy sústredené okolo Tři­nec­kých železiarní. Patria mu aj filmové štúdiá Barrandov, angažuje sa aj v zdravotníctve.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára